KALANETIKA

KALANETIKA

Moteriška, elegantiška “pulsavimo” mankšta paremta jogos, pilates, barre judesiais!

KALANETIKA  – AKTYVIAI RAMUS UŽSIĖMIMAS!

IKI MALONIŲ “SUSIPULSAVIMŲ” !

KALANETIKA

Tai moteriška mankšta, kuri stangrina kūną “puslavimo” pagalba, suteikianti lengvumo jausmą kasdienybėje, jaučiame kaip raumenys “dreba”, net “dega” (bet tai tobulas jausmas)!

Mankštos pradžioje atliekami švelnūs, nesudėtingi apšilimo judesiai. Vėliau atliekami klasikiniai statiniai kalanetikos pratimai – “pulsavimai” tiek stovint, tiek gulint ant nugaros ar šono. Naudojame baleto atramą ar kėdes, kamuoliukus. Tempimo pratimai atliekami visos mankštos metu kada būtina juos atlikti.

KALANETIKOS MANKŠTOS NAUDA VISAPUSIŠKA

Kasdieninis stresas ir įtampa paveikia mūsų korpusą laikančius raumenis, jie tampa per ne lyg įtempti, trumpėja. Todėl krūtinės ląsta svyra žemyn link dubens dugno, tempdama paskui save pečius, kaklą ir galvą, galiausiai mes tarsi „traukiamės“, deformuojasi laikysena, eisena, nuolatos trikdomas kvėpavimas. Mankštos dėka gražėja siluetas, raumenys stangrėja, dingsta įtampa nugaros, pečių srityje. Kūnas tampa lankstesnis, grakštesnis ir ištvermingesnis. Tampa lengviau kvėpuoti – gerinama laikysena, mes išsitiesiame. Atkuriama jaunatviška kaklo, pečių linija. Kaklas – stuburo tesinys, todėl siekiame taisyklingos galvos padėties, nuo kurios tiesiogiai, kaip ir nuo laikysenos, priklauso mūsų savijauta ir išvaizda. Atsiranda daugiau energijos, lengvumo jausmas, gerėja nuotaika, daugėja gyvybingumo, mažėja streso ir įtampos. Kalanetikos mankštoje ypatingai akcentuojamas dubens dugnas. Jo raumenų aktyvavimas ir padėtis turi didžiulę reikšmę taisyklingai laikysenai, o integruoti į mankštą, ženkliai padidina jos efektyvumą, padeda nuo nugaros („strėnų“) skausmų. Tinkamai išlavinus dubens dugną, net ir kasdienineje rutinoje pilvas tampa plokščias, nugara – tiesi „atidaryta“ , kojos lengvos, o eisena grakšti.

KALANETIKA UŽSIĖMIMO PAGRINDAS

Pagrindas – pulsavimo technika, t.y. judesiai mažyčiai, pulsuojantys – vos matomi, subtilūs, švelnūs bet labai tikslūs. Atlikdamos jį bandykite įsivaizduoti 1 cm amplitudę. Paprastai pulsuojame apie 1 minutę arba 60 impulsų. Tik negalvokit, kad mes visą laiką pulsuosim! Atlikusios keletą pulsavimo pratimų, pereisime prie baleto judesių (barre), kuriuos atliksime prie atramos,  šiek tiek pilates, jogos ar fitneso pratimų. Pratimai parenkami taip, kad dirbtų visos raumenų grupės, skiriant ypatingą dėmesį problematiškiausioms zonoms, laikysenai, nugarai, įtemptam sprandui, ypatingai kai apima jausmas „dedasi kuprelė“, nepamirštam sustingusių ir nusilpusių riešų, pėdų. Skiriama dėmesio lankstumui ugdyti, sąnarių paslankumui gerinti – kas yra vienas iš jaunatviškumo faktorių. Kaip Callan Pinckney – metodo autorė, teigė, – „Kalanetika, tai meditacija judesyje“. Skambant ramiai chillout muzikai, stebime kvėpavimą, savo kūno pojučius ir raumenų darbą, taip nuraminame protą ir mintis. Pratimus atliekame sau priimtinu tempu, kai sunku, leidžiam sau atsikvėpti.

SVARBU!

Į KALANETIKOS užsiėmimus gali prisijungti nauji nariai bet kada, nes per KALANETIKĄ atliekame pratimus sau priimtinu tempu, kai sunku, leidžiam sau atsikvėpti, o kas jau yra pažengę, tai tą patį pratimą gali tęsti tol kol yra pajėgūs.

TELEFONAS PASITEIRAVIMUI

+370 683 86398

BALLARE MENIU
MENIU