ŠIUOLAIKINIS BALETAS

BALETO PAMOKĖLĖS – tai šiuolaikinio baleto ir improvizacijos duetas!
Šiuolaikinis baletas (“contemporary ballet” arba modernus baletas) – apjungia klasikinio baleto ir šiuolaikinio šokio technikas bei žavesį. Tai baleto pamokėlės daugiau be griežtų klasikinio šokių rėmų, atrasti kūno laisvę baleto technikoje ir atverti platesnes saviraiškos galimybes kuriantiems ir šokantiems.

Į ŠIAS ŠOKIO PAMOKAS priimame visas norinčias mergaites susipažinti su baleto menu ir džiaugtis šiuolaikinio šokio judesius – jokios atrankos, tik didelis noras šokti, judėti ir patirti įdomių akimirkų!

Ką veiksime per Baleto pamokėles?

Pamokėlių metu derinsime klasikinio šokio (baleto) techninų elementų mokymąsi su savo kūno pažinimu per judesį. Išmoksime ne tik taisyklingos laikysenos ir grakštumo, bet ir stiprinsime viso kūno raumenų grupes bei didinsime lankstumą. Tačiau svarbiausia – mergaitės supras, kaip gali judėti jų kūnas bei kaip per judesį išreikšti save, savo mintis, papasakoti istoriją. Tokiu būdu baleto technika susilies su improvizacijos gebėjimais ir formuosis visapusiškos šoėjos. Pamokų metu siekiame kurti jaukią ir saugią atmosferą, kurioje mergaitės išmoktų drąsiai būti savimi bei priimti kitas.

  • Mokysimės klasikinio baleto ir šiuolaikinio šokio pradmenų – kojų bei rankų pozicijas.
  • Išmoksime įdomių šokio junginukų ir sukinukų.
  • Mokysimės grakščios laikysenos, aristokratiškos eisenos, mergaitiško plastiškumo.
  • Lavinsime lankstumą per gimnastikos elementus (špagatas, tiltelis, krepšelis, pasilenkimai).
  • Ugdysime kūrybą, muzikalumą ir improvizuosime.
  • Išmoksime šokio choreografiją ir dalyvausime pasirodymuose!
Šokio pamokų rekomenduotina apranga:

  • Baltas trumpomis rankovėmis triko,
  • Baltos pėdkelnės,
  • Lengvas trumpas pastelinės spalvos sijonukas,
  • Minkšti baleto bateliai SANSHA (baletinė rožinė spalva).

P.S. Nuotraukose mergaičių šokių konkurso apranga!


Šiuolaikinio baleto pamokėlės vyksta:

PIRMADIENIAIS ir TREČIADIENIAIS

Šiuolaikinio baleto pamokėlės skirstomas į dvi grupes:

18:00-18:55 val. (7-10 m.)
19:00-19:45 val. (4-6 m.)

BALETO PAMOKĖLIŲ mokytoja Jūratė.

Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurliono menų mokykla – šiuolaikinio šokio specializacija.

Dar mokykloje bandžiau šokį pažinti kitaip – per kūrybą, kritišką požiūrį ir pagalbą kitiems. Visuomet jaučiau, kad noriu kažko daugiau nei būti atlikėja. Tad iškart po mokyklos, išklausiusi pedagogikos ir psichologijos kursą, pradėjau mokytojauti. Myliu šokį, tad visuomet stengiuosi parodyti mažiesiems jo įvairiapusiškumą. Nors baletas pasižymi griežta struktūra ir aukštais reikalavimais, susipažinę su juo artimiau vaikai dažnai atranda save.

Bendrauti su vaikais ir jų tėveliais mokausi ne tik iš kasdienių patirčių (jos, žinoma, itin svarbios), bet ir studijuodama sveikatos psichologiją Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Na, o kai tik atrandu laisvo laiko, šoku. Dalyvauju miesto renginiuose su šokio trupe „Ulna“, 2021 m. buvau viena iš šiuolaikinio šokio festivalio AURA 31 atidarymo renginio šokėjų. Seniau teko dalyvauti ir tokiuose projektuose kaip „Open House“, „Bitės“, Šančių bendruomenės opers „Kopūstų laukas“.

BALLARE MENIU
MENIU